Diversen en Schrijven

Tips bij het schrijven

Wanneer je wilt dagboekschrijven, of gewoon lekker van je afschrijven, dan zijn er een aantal richtlijnen die het gemakkelijker, comfortabeler en effectiever maken. Ik zal de diverse regels voor u opschrijven, zodat u hopelijk gemakkelijker, en meer gaat schrijven.


Fijne pen

Zorg voor een fijne pen. Een pen die past bij jouw handschrift en pengreep. De één houdt van sappige pennen die veel inkt geven en glijden over het papier, het liefst op glad en gestreken papier. Pennen die je het gevoel geven van een kwast vol acrylverf, smeuïg en romig. Of houd je misschien meer van een scherpe, dunne pen, of ruwer papier? Gebruik je lievelingspapier, om het schrijven nog leuker en persoonlijker te maken. Of ga opzoek naar papier dat je bevalt. Zorg dat het schrijven fysiek al fijn is om te doen.

De ene schrijft met de hand, het lijkt dan meer uit het hart te komen. Het gaat langzamer, maar je kan er meer bij voelen. Maar sommige doen het gewoon via de pc of laptop. Dan kan je het uitprinten in inplakken. Er is geen echte manier van schrijven, maar schrijf wel op de manier die jou het meeste aanspreekt. Alleen jouw manier is de beste. En die kan in de loop van de tijd zelfs veranderen.

Vermeld de datum

Leuk is wel om overal de datum bij te vermelden. Zodat je altijd weet wanneer je wat geschreven heb, je zal zien dat je eigen humeur invloed zal hebben, de ene dag gaat het vlotter dan de andere dag.

Verbeter niet

Het leukste is om niets door te krassen of te scheuren. Ook niet uit een kladdagboek, Je kunt ook geen dagen uit je leven scheuren. Vergissingen en fouten horen bij het leven en ook bij het schrijven. Je kant een enkele streep zetten wanneer je iets wilt veranderen of verbeteren. Je zogenaamde fouten kunnen veel waarheid en veel ziel bevatten. Wanneer je bang bent dat er in je dagboek gelezen wordt, berg deze dan op een veilige plek op. Zorg ervoor dat je angst je er niet van weerhoudt om vrij vanuit je hart te spreken, en je hart te kunnen luchten.

Geen zorgen over spelling en grammatica

Maak je geen zorgen over spelling en grammatica. Het gaat erom jezelf een stem te geven. Of die stem in perfecte spelling spreekt is totaal onbelangrijk. Dat kan je alleen maar remmen. Soms ben je zo bang om je zelf te laten p<spreken dat je op taalfouten gaat letten om afgeleid te raken, , om te vluchten voor je gevoel of om helemaal niet te schrijven,. Laat maar los. Je kunt achteraf altijd nog je taalfouten verbeteren. Werkt het beste als je 1 ding tegelijk doet, of schijven of nalezen of verbeteren.

Houd je pen in beweging

Schrijf in 1 beweging door. Niet stoppen, niet denkien, niet lezen, niet controleren ,niet verbeteren. Schrijven. Je pen mag niet stilstaan. Stoppen is denken en weg wan je innerlijke stem weg van dag wat gehoord wil worden. Snel schrijven helpt soms ook.. Dan heb je geen tijd en aandacht over voor je innerlijke stem.

Als je niets meer weet te schrijven, en je tijd is nog niet, schrijf dan dat je het niet meer weet, dat dit een rotoefening is, of dat het vandaag gewoon niet wil lukken. Schrijf wat er NU is, mits je maar door schrijft. Niet stoppen met schrijven, hoe moeilijk het ook lijkt.

Niet denken

Meestal houdt je je dan bezig met 2e of 3e gedachtes en niet met de 1e originele gedachte. Een eerste flits van iets waar je weer snel van weggaat. Wanneer je schrijft en niet denkt, kun je de 1e gedachte bijna horen. En daarop af gaan door die gedachte op te schrijven. Daar is je innerlijke zelf, en daar hoor je de stem van je ziel. Probeer dat op te schrijven.
© 2007 - 2010 Spike277, gepubliceerd in Diversen (Hobby en Overige) op 21-11-2007. Het auteursrecht van dit artikel ligt bij de infoteur. Zonder toestemming van Spike277 is vermenigvuldiging van dit artikel verboden. Meer...

Verwante artikelen


Reageer op het artikel "Tips bij het schrijven"


Door Arjan op 10-02-2009

Goede tips. Ik schrijf ook met deze stelregels en dan volgens een bepaalde tijdslimiet. Ik zet een timer op 30 minuten en stop absoluut niet eerder voordat de 30 minuten om zijn. Ook al zul je de eerste 10 minuten niet naar wens schrijven, uiteindelijk komt er toch iets op papier wat niet naar de oppervlakte was gekomen als je niet was gaan schrijven. En als je pen stil valt, stel een vraag waarop je kunt antwoorden of schrijf dat je even niets weet, er komt uiteindelijk toch wel iets. Wie schrijft, die blijft. En bovenal: wees positief!